reklama


fot. Fotomag/Gazeta Polska

Manifestacja nienawiści

SKANDAL \ Lewicowi aktywiści w imię tolerancji symulują zabójstwo metropolity krakowskiego

numer 2405 - 16.08.2019Polska

Środowisko LGBT zorganizowało w Poznaniu wydarzenie, podczas którego zainscenizowano zabójstwo abp. Marka Jędraszewskiego. Duchowny stał się celem ataków lewicowych aktywistów, po tym jak otwarcie skrytykował ideologię siłą przez nich narzucaną. Zbadanie sprawy kontrowersyjnej imprezy w stolicy Wielkopolski zapowiedział rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

W minioną sobotę w poznańskim klubie Punto odbyły się wybory tzw. Mr. Gay Poland. Na zdjęciach z kontrowersyjnego wydarzenia widać, jak jedna z drag queen wystąpiła z kukłą z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu doszło do symulowania zabójstwa metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ofensywę ideologiczną środowisk LGBT.

„Widać na nich [na zdjęciach] dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć drag queen Mariolkaa Rebell trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija nóż w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy” – relacjonowała TVP Poznań.

W środę, kiedy o zdarzeniu poinformowały lokalne media, organizatorzy wydarzenia wydali oświadczenie, w którym przeprosili za występ z udziałem kontrowersyjnego lewicowego aktywistyzawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama