Obowiązek wspierania ideologii LGBT

NORWICH \ Kierowca zawieszony, bo nie chciał prowadzić homoautobusu

numer 2405 - 16.08.2019Świat

Kierowca autobusu w Anglii został zawieszony za to, że odmówił prowadzenia pojazdu z tęczowymi kolorami promującymi ideologię LGBT. Firma autobusowa, dla której pracuje mężczyzna, została powiadomiona przez pasażerkę i rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Kierowca autobusu w Norwich w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii został zawieszony po odmowie kierowania pojazdem, który został przyszykowany na cześć parady równości celebrującej ideologię LGBT.

Burzę rozpętała oburzona 19-letnia pasażerka, która nagłośniła, że kierowca, po tym jak zauważył, że numer autobusu wyświetla się w kolorach tęczy, zdecydował się przesiąść za kierownicę innego pojazdu. Czym opóźnił wyjazd o 10 minut. Ze słów kobiety wynika, że mężczyzna tłumaczył, że nie będzie prowadził tego autobusu, ponieważ promuje on ideologię LGBT.

Robiąc mu zdjęcie, studentka Rebecca Sears zdecydowała poskarżyć się do firmy autobusowej Konectbus, opisać incydent w mediach społecznościowych i opowiedzieć o całej sprawie brytyjskim mediom. – Mam tylko nadzieję, że nie powiedział tego w obecności kogoś, kto jest gejem – powiedziała kobieta. – Nie wiedział, czy ja jestem lesbijką, czy dwie pozostałe pasażerki. Po prostu to powiedział – żaliła się mediom Searszawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama