reklama


​Program dla Śląska służy całemu krajowi

numer 2405 - 16.08.2019Gospodarka

ROZWÓJ Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł na Polskę, i to nie na rok, dwa, ale na długie lata. Ważnym elementem jest tu wizja nowoczesnego przemysłu, a także reindustrializacji takich regionów jak Śląsk, powiązanej z transformacją energetyczną, czystą energią i środowiskiem.

Podkreślał to podczas ostatniej wizyty na Śląsku premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że region ten stał się znów jednym z najważniejszych na mapie gospodarczej Polski. Jak przekonuje Grzegorz Tobiszowski, europoseł PiS i były wiceminister energii, Śląsk nie cieszył się względami poprzednich rządów. Traktowano go po macoszemu, a lista zamkniętych kopalń jest bardzo długa.

– Sytuacja branży za rządów PO-PSL była tak zła, że górnicy zastanawiali się, czy będą pieniądze na wypłatę „barbórki” i nagrody rocznej, czyli czternastki – podkreśla Tobiszowski. Dopiero reformy rządu PiS uratowały górnictwo. Do Polskiej Grupy Górniczej, obecnie największej firmy górniczej w Europie, trafiło 11 kopalń i 32 tys. pracowników. Dziś PGG przynosi sowite zyski.

Górnicze projekty znalazły się też w Programie dla Śląska. – To jest nie tylko program dla województwa śląskiego, ale absolutnie podstawowy dla całej Polski – podkreśla premierzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama