reklama


Polska wśród światowych liderów

KONIUNKTURA \ 4,4 proc. wzrostu PKB za drugi kwartał

numer 2405 - 16.08.2019Gospodarka

Wzrost produktu krajowego brutto Polski to dobry wynik, który według wstępnych szacunków Eurostatu plasuje Polskę na trzecim miejscu wśród krajów Unii pod względem wzrostu gospodarczego – tak Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oceniło ostatnie dane na temat PKB.

GUS poinformował, że w drugim kwartale 2019 r. PKB naszego kraju wzrósł o 4,4 proc. rok do roku wobec wzrostu na poziomie 4,7 proc. w pierwszym kwartale 2019 r. – Z danych płynących z całej gospodarki jasno wynika, że gospodarka polska jest silna, a osiągnięcie poziomu wzrostu gospodarczego w 2019 r. zdecydowanie powyżej 4 proc. jest możliwe – ocenił resort.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zwrócił z kolei uwagę, że szacunek GUS dotyczący wzrostu PKB Polski w drugim kwartale oznacza ponadtrzykrotnie szybsze tempo wzrostu niż dla 28 krajów UE. „Dane o PKB pokazują, że w Europie jest raczej pochmurno z przejaśnieniami. Gorzej w Niemczech, bo tam gospodarcze niebo zasnute jest chmurami, co pokazują też dane z ostatnich tygodnizawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama