Sentymentalna podróż Moskala

​PKO EKSTRAKLASA \ Trener ŁKS Łódź przyjeżdża na mecz z Wisłą, w której spędził sporą część kariery

numer 2405 - 16.08.2019Sport

Niespodziewany lider Śląsk Wrocław podejmie w sobotę czwartą Cracovię w 5. kolejce ekstraklasy. Sentymentalna podróż czeka trenera Kazimierza Moskala. Jego ŁKS Łódź zagra już w piątek w Krakowie z Wisłą, w której spędził wiele lat jako piłkarz i trener.

W programie najbliższej serii nie ma wybijającego się szlagieru, ale kilka meczów zapowiada się ciekawie. Na przykład rozpoczynające 5. kolejkę starcie Wisły Kraków z ŁKS. Dla łodzian to druga tego lata wyprawa do Krakowa. Poprzednia była dla nich bardzo udana – w 2. kolejce pokonali Cracovię 2:1. To jedyne na razie zwycięstwo w tym sezonie łódzkiego beniaminka, choć ŁKS regularnie zbiera pochwały za ofensywną grę.

Kazimierz Moskal w barwach Wisły zdobył jako piłkarz dwa tytuły mistrza Polski. Trzykrotnie prowadził też Białą Gwiazdę jako pierwszy trener. Teraz jednak stanie po przeciwnej stronie. – Dla mnie będzie to sentymentalny wyjazd, ale na boisku żadnych sentymentów nie będzie – przyznał opiekun łodzian.

Spotkanie poprowadzi najbardziej znany polski arbiter Szymon Marciniak, który sędziował również poprzedni mecz łodzian w Krakowie, wspomniany z Cracovią w 2. kolejce. ŁKS zdobył wówczas jedną z bramek z rzutu karnego po strzale Maksymiliana Rozwandowicza. Ten sam zawodnik wykonywał jedenastkę w ostatnim meczu z Piastem Gliwice (0:1), ale tym razem jej nie wykorzystał. W tym spotkaniu Marciniak był z kolei sędzią VAR.

Wisła i ŁKS mają po 4 pkt, więc potknięcie jednej z tych drużyn może się odbić negatywnie na atmosferze w zespole. Po czterech kolejkach niespodziewanym liderem jest Śląsk, który zgromadził 10 pkt, podobnie jak druga Pogoń Szczecin. W sobotę wrocławian czeka spotkanie u siebie z czwartą Cracovią (7 pkt)zawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się