​Rośnie liczba pielgrzymujących Polaków

numer 2406 - 17.08.2019Polska

JASNA GÓRA Według danych opublikowanych przez biuro prasowe Jasnej Góry rośnie liczba pielgrzymów przybywających do częstochowskiego sanktuarium Matki Boskiej. Od 12 maja do 14 sierpnia w 182 pielgrzymkach pieszych wzięło udział 86 tys. osób. W ubiegłym roku w 156 pielgrzymkach na Jasną Górę przybyło 82 tys. wiernych.

Do połowy sierpnia w tegorocznym okresie pielgrzymkowym na Jasną Górę przybyło o ponad 4 tys. więcej pieszych pielgrzymów niż rok wcześniej. Znacząco wzrosła też liczba pielgrzymek rowerowych, a wzięło w nich udział o prawie 2 tys. więcej osób niż rok wcześniej. W tym roku na Jasną Górę przybyła też rekordowa liczba rodzin z małymi dziećmi.

Zdaniem rzecznika Jasnej Góry o. Sebastiana Mateckiego popularność pielgrzymek wynika z pragnienia odnalezienia prawdziwych wartości i wiąże się z ich szczególnym podważaniem w ostatnim czasie. – Ludzie coraz bardziej otwierają oczy na to, co prawdziwe i autentyczne – mówi „Codziennej” o. Matecki. – Wierni szukają głębszych wartości, które dzisiaj są podważane. To daje wielu ludziom do myślenia i skłania do pójścia w drogę – dodaje rzecznik Jasnej Góryzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama