Migranci wykorzystują spory koalicjantów

numer 2406 - 17.08.2019Świat

KRYZYS MIGRACYJNY We Włoszech wciąż trwają spory dotyczące przyjmowania migrantów z międzynarodowych statków. Na przybicie do portu w Lampedusie czeka statek Open Arms.

Wśród ministrów byłej koalicji rządowej trwa spór dotyczący statku hiszpańskiej organizacji pozarządowej Open Arms ze 147 migrantami, który czeka na zgodę na wpłynięcie do portu na Lampedusie. Rząd włoski już dawno zapowiedział, że zamyka porty dla tego typu jednostek.

Statek przypłynął do włoskiej wyspy po tym, jak sąd administracyjny regionu Lacjum uchylił wydany jednostce zakaz wpływania na wody terytorialne tego kraju. Sąd orzekł, że należy udzielić zgody załodze na wpłynięcie do portu na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej oraz nadzwyczaj trudnej sytuacji na pokładzie.

Po tej decyzji sądu szef MSW Matteo Salvini podpisał kolejne rozporządzenie, które zamykało drogę tej jednostce do włoskiego portu. Swojego podpisu pod tą decyzją nie złożyła jednak minister obrony Elisabetta Trenta z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd, który znajduje się w konflikcie z prawicową Ligą Salviniegozawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się