Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Angela, bierz kasę i zalesiaj Niemcy!

Dodano: 17/08/2019 - numer 2406 - 17.08.2019
Zamiast odbierać Brazylii środki na rozwój projektów w Amazonii kanclerz Niemiec Angela Merkel powinna skupić się na ponownym zalesianiu własnego kraju – oświadczył prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. – Bierz tę swoją kasę i zalesiaj Niemcy. Tam jest o wiele bardziej potrzebna – dodał brazylijski przywódca. W ostatnich dniach niemiecka minister ds. środowiska naturalnego Svenja Schulze poinformowała, że Niemcy wstrzymają wypłatę 35 mln euro pierwotnie przeznaczonych na wsparcie projektów środowiskowych w Amazonii z powodu wylesiania, którego tempo znacznie wzrosło, odkąd urząd prezydenta w Brazylii sprawuje Jair Bolsonaro. Media przypominają, że w Brazylii znajduje się ponad 60 proc. amazońskich lasów. Brazylijski prezydent, cytowany przez portal Deutsche Welle, stwierdził, że 
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze