Angela, bierz kasę i zalesiaj Niemcy!

​EKOLOGIA \ Nie powinien pouczać innych ten, kto jest czołowym emitentem CO2 na świecie

numer 2406 - 17.08.2019Gospodarka

Zamiast odbierać Brazylii środki na rozwój projektów w Amazonii kanclerz Niemiec Angela Merkel powinna skupić się na ponownym zalesianiu własnego kraju – oświadczył prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. – Bierz tę swoją kasę i zalesiaj Niemcy. Tam jest o wiele bardziej potrzebna – dodał brazylijski przywódca.

W ostatnich dniach niemiecka minister ds. środowiska naturalnego Svenja Schulze poinformowała, że Niemcy wstrzymają wypłatę 35 mln euro pierwotnie przeznaczonych na wsparcie projektów środowiskowych w Amazonii z powodu wylesiania, którego tempo znacznie wzrosło, odkąd urząd prezydenta w Brazylii sprawuje Jair Bolsonaro. Media przypominają, że w Brazylii znajduje się ponad 60 proc. amazońskich lasów.

Brazylijski prezydent, cytowany przez portal Deutsche Welle, stwierdził, że niemieccy politycy chcą obrabować jego kraj poprzez wstrzymanie finansowania. – Zamiast na Amazonii Niemcy powinny skupić się na sobie. Zamiast odbierać Brazylii środki na rozwój projektów w Amazonii kanclerz Angela Merkel powinna skupić się na ponownym zalesianiu własnego kraju – oświadczył Bolsonaro. – Chciałbym przekazać wiadomość kochanej Angeli Merkel. Bierz tę swoją kasę i zalesiaj Niemcyzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się