fot. Fabrizio Bensch/Reuters

Media wzywają Merkel do walki z kryzysem

RECESJA \ Niemieccy politycy powinni zainteresować się gospodarką

numer 2406 - 17.08.2019Gospodarka

„Po powrocie z wakacji kanclerz ogłosiła, że będzie bezczynnie obserwowała spowolnienie ekonomiczne, minister gospodarki z CSU snuje mrzonki o »krzepkiej« gospodarce, a SPD proponuje podnoszenie podatków. Kto to wszystko widzi, zaczyna podejrzewać, że w rządzie trwa strajk” – kpi „Die Welt”.

Niemiecka prasa ostatnio poświęca dużo uwagi danym dotyczącym ekonomicznej kondycji kraju po tym, jak okazało się, że w drugim kwartale 2019 r. PKB Niemiec skurczyło się o 0,1 proc. Media wzywają rząd do podjęcia działań, które zapobiegłyby gospodarczemu kryzysowi. – Na razie nie ma oznak ponownego kryzysu finansowego. Ale możemy tkwić w środku recesji – alarmuje prawicowy „Die Welt”.

Gazeta zwraca uwagę, że ministrowi gospodarki Peterowi Altmaierowi z koalicyjnej partii CDU nie przeszkadza to jednak snuć mrzonek o „krzepkiej” gospodarce Niemiec i zachwycać się faktem, że w ostatnim kwartale osiągnięto drugie najwyższe wyniki gospodarcze w historii kraju.

„Die Welt” jest też rozczarowany zachowaniem Angeli Merkel. „Po powrocie z wakacji kanclerz ogłosiła, że będzie bezczynnie obserwowała spowolnienie gospodarcze. A współrządząca SPD proponuje podnoszenie podatkówzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się