​Trump przypomni światu znaczenie 1 września 1939 r.

numer 2416 - 27.08.2019Polska

HISTORIA Prezydenta Trumpa jedni lubią i szanują, inni zaciekle nienawidzą. Przez to jest medialny, słuchany na całym świecie – mówi „Codziennej” były minister spraw zagranicznych, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.

„The Washington Post” apeluje do prezydenta USA Donalda Trumpa o odwołanie wizyty do Polski z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wystarczy im siły perswazji?

Tego typu apeli nie powinniśmy bagatelizować. Wyczuwam, że i ten był inspirowany przez naszą opozycję. Litania argumentów zawarta w tekście świadczy o tym, że ktoś dokładnie przedstawił polską interpretację tych spraw. W dalszym ciągu nieprzychylni obozowi Zjednoczonej Prawicy próbują użyć hasła ulica-zagranica, być może za chwilę tablica… Nadchodzi wrzesień, a więc i środowiska nauczycielskie. Angażowanie środków zewnętrznych w kwestie polskie postrzegam jako przejaw frustracji. Cały ten apel jest bardziej skierowany przeciw polityce Trumpa aniżeli Polsce. „The Washington Post” przestał być pismem liberalnym, a stał się skrajnie atakującym urzędującego prezydenta.

Niektórzy w Polsce szykują osobliwe powitanie prezydenta USA Donalda Trumpa. Konfederacja zapowiada pikiety „Nie dla roszczeń”zawartość zablokowana

Autor: Aleksander Mimier


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się