Modlitwa kontra marsz równości w Szczecinie

​AKCJA \ „Żadna trzecia lub dziesiąta płeć! ”

numer 2416 - 27.08.2019Polska

„Człowiek to mężczyzna lub kobieta. I nic więcej. Żadna trzecia lub dziesiąta płeć” to kolejny mocny list ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Arcybiskup wzywa do postu i modlitwy oraz o ochronę polskich rodzin przed demoralizacją w dniu, kiedy ulicami Szczecina przejdzie marsz równości.

W niedzielę we wszystkich kościołach diecezji szczecińsko-kamieńskiej został odczytany list abp. Andrzeja Dzięgi. Arcybiskup prosił wiernych, aby podjęli Nowennę przed Świętem Podwyższenia Krzyża 14 września. Tego dnia ulicami Szczecina ma przejść tzw. marsz równości organizowany przez środowiska skrajnie wrogie Kościołowi.

„Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią! ” – pisze w liście abp Dzięga. „Proszę, abyśmy objęli modlitwą ufną, wytrwałą i pełną braterskiej miłości tych wszystkich, którzy dzisiaj w Polsce i w świecie, ale także na naszej ziemi, budują – niestety – cywilizację śmierci, niszcząc naturalny ład Boży. Oby zechcieli zrozumieć, iż Boży ład w odniesieniu do człowieka to akceptacja, że człowiek to mężczyzna lub kobieta! I nic więcej! Żadna trzecia lub dziesiąta płeć! Bóg ustanowił dwa sposoby bycia człowiekiem: męskość i kobiecość, które są sobie nawzajem równe i wzniosłe” – apeluje abp Dzięgazawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się