​Przestańcie obrażać Maryję

numer 2416 - 27.08.2019Polska

LGBT W niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak nawiązał do przypadków wykorzystania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej podczas manifestacji środowisk LGBT. „Przestańcie obrażać Maryję, to nas bardzo boli” – apelował. Jak mówi „Codziennej” prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS, to jest ciąg ataków na Polskę i obecny prawicowy rząd.

Biskup Kaszak wygłosił homilię podczas wieczornej mszy świętej będącej zakończeniem nowenny poprzedzającej poniedziałkową uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Podczas homilii bp Kaszak mówił o niedawnych przypadkach profanacji cudownego od wieków i świętego dla wielu Polaków wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Ocenił, że w tej sprawie nie można milczeć, tylko należy na różne sposoby wyrażać swój sprzeciw oraz podejmować czyny pokutne, by zadośćuczynić Panu Bogu za bluźnierstwa wobec Maryi i jego osoby.

– Zatem pytamy autorów i uczestników ataków na Przenajświętszą Panią: cóż złego zrobiła wam Maryja, za co ją tak straszliwie obrażacie? To nas bardzo boli. Maryja jest matką Boga i naszą ukochaną matką, którą bardzo szanujemy i kochamy – podkreślił bp Kaszakzawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama