​Tusk, Kopacz, Rostowski i Szczurek przed Trybunałem Stanu?

numer 2416 - 27.08.2019Polska

RAPORT W poniedziałek w Sejmie odbyło się posiedzenie komisji śledczej ds. VAT, podczas którego przedstawiono projekt raportu końcowego z prac tej komisji. Marcin Horała (PiS) zapowiedział postawienie przed Trybunałem Stanu b. premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz oraz b. ministrów finansów – Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

Projekt stawia m.in. tezę, że rozdzielenie urzędów ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego, które miało miejsce w 2010 r., uniemożliwiało w znacznym stopniu realizację przez rząd zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wewnętrznego państwa oraz porządku publicznego.

Szef komisji Marcin Horała w swoim projekcie raportu zaproponował postawienie byłego premiera przed Trybunałem Stanu. Ale nie tylko jego. Padły też nazwiska Ewy Kopacz oraz byłych ministrów finansów – Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

Jak napisał w uzasadnieniu Horała, „Donald Tusk [..] z całą pewnością powinien posiadać wiedzę na temat nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowejzawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama