​Rozczarował się Trumpem, rzuca mu rękawicę

numer 2416 - 27.08.2019Świat

WASZYNGTON Donaldowi Trumpowi przybył kolejny konkurent do uzyskania nominacji Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich. Jest nim były kongresmen ze stanu Illinois Joe Walsh. O wiele większy orzech do zgryzienia mają demokraci, gdzie jest już ponad 20 chętnych do rywalizacji z obecnym przywódcą USA.

Kiedyś był wielkim zwolennikiem Donalda Trumpa, a następnie stał się jego zaciekłym przeciwnikiem. Joe Walsh, były kongresman i ulubieniec konserwatywnego ruchu społecznego Tea Party, postanowił rzucić rękawicę obecnemu przywódcy w wyborach prezydenckich. Od dłuższego czasu był bowiem rozczarowany rządami Trumpa, zarzucając mu niekompetencję i nieumiejętność sprawowania tej funkcji. Powiadamiając o swojej decyzji w programie telewizji ABC „This Week”, Joe Walsh przekonywał, że konserwatyści „muszą mieć alternatywę”. Swoją decyzję o poparciu udzielonym Trumpowi przy poprzednich wyborach prezydenckich argumentował z kolei niechęcią do wyboru jego przeciwniczki – Hillary Clinton.

Walsh jest dotychczas drugim republikaninem, który zdecydował się na rywalizację z Trumpem. W kwietniu br. powiadomił o tym gubernator Massachusetts Bill Weldzawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama