Polska rajem turystycznym?

​BIZNES \ Dzięki odwiedzającym nas cudzoziemcom wpływy Polski w ub.r. wyniosły 16,8 mld dol.

numer 2416 - 27.08.2019Gospodarka

Ten rok będzie wyjątkowo udany dla polskiej turystyki – nad Wisłę prawdopodobnie przybędzie grubo ponad 19,5 miliona turystów. A może być jeszcze lepiej, bo resort sportu i turystyki prowadzi udane kampanie promocyjne. Zdaniem ekspertów daje to wymierne korzyści dla gospodarki.

Z informacji resortu turystyki wynika, że nowe otwarcie na świat dało pierwsze efekty już w 2017 r, kiedy Polska przyciągnęła aż 18,3 mln zagranicznych turystów – o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Już wtedy był to najlepszy wynik w naszym regionie Europy.

Jak bowiem wynika z danych Banku Światowego, znana i popularna również wśród polskich turystów Chorwacja przyciąga rocznie tylko 13 mln gości z zagranicy, a sąsiadujące z nami Czechy ok. 9 mln, natomiast leżące nad ciepłym Morzem Czarnym Bułgaria oraz Rumunia – nieco ponad 10 mln. Polska wyprzedziła też w turystycznych rankingach bardzo dużo krajów, które od lat żyją z turystyki – do Portugalii rocznie przybywa 11 mln osób, a do słynnej ze sportów zimowych Szwajcarii – 9 mln.

Zarówno turyści zagraniczni, jak i fachowcy z branży podkreślają, że obsługa klienta jest w Polsce na wysokim, europejskim poziomiezawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama