Irek Dudek zaprasza na Rawę Blues

​NASZ PATRONAT \ Bez ograniczeń do wąskiego bluesowego spektrum

numer 2416 - 27.08.2019Kultura

11 października rusza Rawa Blues Festival. Impreza jest już istną legendą. Od 39 lat dyrektorem festiwalu jest Irek Dudek, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów, artysta od kilku dekad rozwijający i ożywiający naszą – nie tylko bluesową – scenę. Do naszych Czytelników kieruje specjalne zaproszenie.

„Już po raz 39. spotkamy się na Rawie Blues, festiwalu niezmiernie dla mnie ważnym, bo wypełniającym sporą część mojego życia, ale też uznanym za znaczącą europejską scenę promującą bluesa. Potwierdza to prestiżowa Blues Music Award w kategorii Keeping The Blues Alive dla największego na świecie festiwalu bluesowego pod dachem, przyznana przez The Blues Foundation w Memphis.

Festiwal powstał jeszcze w czasach, kiedy w naszym kraju blues należał do niszy, łączonej z nielicznymi wspólnotami muzycznej alternatywny. Od trzech dekad Rawa Blues dzieje się już w innej rzeczywistości, nieodseparowanej od światowego rynku muzycznego. Dużo łatwiej jest mi angażować się w popularyzację bluesowych artystów, których cenię, również jako muzyk wykonujący ten gatunek. Publiczność Rawy Blues dobrze wie, że w tej prezentacji nie ograniczam się do wąskiego bluesowego spektrum, dlatego na festiwalowej scenie występują też wykonawcy gospel czy rock and rollazawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama