reklama


Powrót Kuby

​ELIMINACJE \ Selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na spotkania ze Słowenią i z Austrią

numer 2416 - 27.08.2019Sport

Jakub Błaszczykowski wraca do reprezentacji. Po przerwie spowodowanej kontuzją stopy piłkarz Wisły Kraków znów otrzymał nominację od selekcjonera Jerzego Brzęczka. Na uwagę zasługuje także fakt powołania czterech zawodników mających za sobą występ na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

34-letni Błaszczykowski to rekordzista, jeśli chodzi o liczbę meczów rozegranych w kadrze. Do tej pory 106 razy zakładał biało-czerwoną koszulkę z orłem. Taką samą liczbą spotkań może pochwalić się także kapitan kadry Robert Lewandowski, do którego Brzęczek także wysłał nominację do kadry.

Kuba nie grał w piłkę od końcówki marca, kiedy to w spotkaniu Wisły Kraków z Legią Warszawa doznał urazu stopy. Wrócił dopiero niedawno. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Białej Gwiazdy pojawił się w minionej kolejce, w przegranym 2:3 przez Wisłę meczu z Jagiellonią Białystok. Pomimo zaawansowanego wieku Błaszczykowski jest wciąż ważny w kadrze Brzęczka, choć nie odgrywa w zespole już tak istotnej roli jak w minionych latach. To także nadal dobry zawodnik, co pokazały jego występy w Wiśle Kraków.

Po raz pierwszy na zgrupowanie kadry zaproszony został Krystian Bielik. Za 22-letnim piłkarzem bardzo udany występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy we Włoszech. Zaowocował on transferem do Derby County za zawrotną sumę 11 mln funtów. Tym samym Bielik stał się najdroższym piłkarzem kupionym przez „Barany” i jednym z najdroższych polskich piłkarzy w historiizawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama