Nieudana licytacja i stara śpiewka

numer 2427 - 09.09.2019Polska

OPOZYCJA Proponujemy od przyszłego roku dobrowolny ZUS, przedsiębiorca będzie mógł wybrać okres, kiedy będzie mógł płacić składki, by nie utracić emerytury – zapowiedział w sobotę lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Z kolei Paweł Kukiz niezmiennie głosi walkę o mieszaną ordynację wyborczą.

W Sandomierzu zebrali się politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicji Polskiej podczas konwencji wyborczej swojego ugrupowania. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że „państwa nie buduje się na rok, dwa lub dziesięć, lecz na setki lat”.

Jako pierwsze ze zobowiązań wyborczych PSL KP przedstawiono program Własny Kąt. – Pozwoli on 100 tys. młodym polskim rodzinom na własne mieszkanie. Dostaną 50 tys. zł od państwa na wkład własny – deklarował Kosiniak-Kamysz. Wskazał, że „program ten zmieni oblicze demograficzne Polski”.

Dalej lider PSL obiecywał, że „przedsiębiorcy będą mogli dobrowolnie decydować, czy są w stanie zapłacić ZUS, czy nie mają na to pieniędzy, ale dzięki temu utrzymają miejsca pracy i rozwiną własny biznes”. Jak dodał, „przedsiębiorca będzie mógł sobie wybrać w ciągu kariery zawodowej te 25 lat, w czasie których będzie w stanie płacić dobrowolnie ZUS”zawartość zablokowana

Autor: Aleksander Mimier


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się