​Minister rolnictwa wsparł branżę spirytusową

numer 2427 - 09.09.2019Gospodarka

PODATKI Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski opowiedział się za równym traktowaniem wszystkich napojów alkoholowych – zarówno w zakresie podatku akcyzowego, jak i działań marketingowo-sponsoringowych. Zadeklarował też wsparcie branży w promocji eksportu polskich wyborów spirytusowych.

Polska wódka to dobro narodowe z 500-letnią tradycją, jest częścią polskiego stołu, naszej kultury, pełnoprawnym produktem naszego rolnictwa. Powinniśmy być dumni z polskich wyrobów. Eksport polskiej żywności, która ma bardzo dobrą opinię za granicą, w 2018 r. miał wartość 30 mld euro, a w tym roku znacząco wzrośnie. Rozwijamy nowe kierunki – Azję Wschodnią, Amerykę Południową, Afrykę. Tam powinna też trafiać polska wódka. Deklaruję chęć wspólnych działań wspierających eksport polskich spirytualiów – mówił Ardanowski.

Jego deklaracja jest zgodna z wnioskami białej księgi branży alkoholowej, zaprezentowanej w Krynicy przez Krajową Izbę Gospodarczą. Autorzy księgi wskazują obszary, w których dyskryminowani są producenci wyrobów spirytusowych – to przede wszystkim wysokość akcyzy oraz dopuszczalne działania reklamowo-promocyjne, które preferują producentów piwazawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się