PiS i długo nic!

numer 2428 - 10.09.2019Polska

SONDAŻE Do wyborów parlamentarnych pozostało niespełna pięć tygodni. Sondaże jednoznacznie wskazują na zdecydowaną przewagę Prawa i Sprawiedliwości i dają partii rządzącej większość parlamentarną. Jak mówi „Codziennej” politolog Rafał Chwedoruk, wyniki sondaży nie powinny nikogo dziwić.

Wczoraj w mediach ukazały się dwa nowe sondaże, które dają partii rządzącej większość w Sejmie. Chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość deklaruje 45 proc. badanych – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Taki wynik oznaczałby 241 mandatów w Sejmie, co dawałoby partii rządzącej samodzielną większość.

Drugi wynik należałby do Koalicji Obywatelskiej, na którą swoje głosy chciałoby oddać 28 proc. badanych, co dawałoby głównej partii opozycyjnej 134 mandaty. Trzecią siłą w parlamencie byłaby Lewica – głosowałoby na nią 14 proc. ankietowanych, co daje 63 mandaty. W Sejmie znalazłaby się też PSL-Koalicja Polska z 22 mandatami (7 proc. poparcia).

Z kolei z badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że na PiS chce zagłosować 42,4 proc. ankietowanych. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wynosi 22,7 proc., dla Lewicy – 13,1 proc., na PSL-Koalicję Polską głos chce oddać 5,6 proc. badanychzawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się