​Broniarz zaatakuje przed wyborami?

numer 2428 - 10.09.2019Polska

STRAJK NAUCZYCIELIRozpoczął się kolejny tydzień roku szkolnego. Gdy kilka miesięcy temu Sławomir Broniarz zapowiadał zawieszenie strajku, dał jasno do zrozumienia, że to nie koniec walki. – Moim zdaniem nie będzie strajku w oświacie w najbliższym czasie – mówi „Codziennej” szef NSZZ Solidarność pracowników oświaty Ryszard Proksa.

„Dziś zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku. Proszę być gotowym na wrzesień” — zwrócił się do premiera Broniarz 27 kwietnia. Dziś wiele wskazuje na to, że szef ZNP znalazł się w kropce.

Od 1 do 30 września ZNP prowadzi sondaż wśród nauczycieli. Mają oni wyrazić opinię, jaką formę protestu chcą podjąć w najbliższych tygodniach. Sławomir Broniarz zaznaczył, że ankieta nie jest tym samym co referendum strajkowe. Wcześniej zapowiadano, że sondaż potrwa do połowy miesiąca. – Zdecydowaliśmy o jego wydłużeniu. Sądzę, że koniec września to będzie moment krańcowy” – tłumaczył.

Jak donoszą media, w wojewódzkich okręgach ZNP nasila się krytyka prezesa, a wielu działaczy uważa, że strajk w okresie kampanii wyborczej byłby skuteczniejszyzawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się