Warto inwestować na Śląsku

​ROZWÓJ \ Mateusz Morawiecki: To tu rozstrzygnie się gospodarcza przyszłość Polski

numer 2428 - 10.09.2019Gospodarka

Od wielu lat województwo śląskie utrzymuje się w czołówce rankingu najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów regionów Polski. – Śląsk to jednocześnie pięciomilionowa populacja, a to musi kusić inwestorów – mówi o potencjale regionu Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Wszystkie te atuty podkreślił również premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w zamkniętym spotkaniu z członkami honorowego komitetu poparcia swojego komitetu wyborczego w Katowicach. Za jedną z najważniejszych przyczyn swojego kandydowania na Śląsku uznał to, że region ten jest jednym z tych miejsc w Polsce, „gdzie rozegra się przyszłość naszego państwa, naszego narodu, przyszłość gospodarcza”.

– Tutaj warto zainwestować najwięcej – powiedział szef rządu. – Warto zainwestować nasz czas, naszą uwagę w mądrą transformację, w mądrą zmianę na Śląsku, która doprowadzi do tego, że wielki potencjał Śląska stanie się naszą wielką polską przewagą konkurencyjną – zaznaczył Morawiecki.

Opinię tę podziela prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, który uważa, że na Śląsku od lat budowana jest wysokiej klasy kultura techniczna pozwalająca na konkurowanie z najsilniejszymi ośrodkami przemysłowymi w Europiezawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się