Powstał Europejski Związek Klastrów

numer 2428 - 10.09.2019Gospodarka

DYPLOMACJA EKONOMICZNA Powołanie Europejskiego Związku Klastrów (European Clusters Alliance) było głównym wydarzeniem pierwszego dnia Szczytu Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej, który odbywa się w Warszawie.

W zorganizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii szczycie biorą udział przedstawiciele rządu, polscy i zagraniczni przedsiębiorcy, samorządowcy, naukowcy, liderzy opinii reprezentujący przede wszystkim kraje Unii Europejskiej. Celem konferencji, w której uczestniczy ponad 1000 osób, jest otwarta dyskusja o nowej jakości dyplomacji ekonomicznej.

– Dyplomacja samorządowa oraz dyplomacja gospodarcza wnoszą ogromną wartość dodaną do stosunków międzynarodowych. Uzupełniają politykę zagraniczną państwa i czynią ją jeszcze bardziej skuteczną – podkreśliła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jej zdaniem dyskusja o dyplomacji samorządowej i gospodarczej nabiera szczególnego znaczenia w obliczu wyzwań stojących przed Unią Europejską i odbywających się rozmów o nowym budżecie unijnym.

Wydarzeniem towarzyszącym warszawskiemu szczytowi jest V Kongres Klastrów Polskichzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się