Potrzeba dalszych ułatwień dla firm

numer 2428 - 10.09.2019Gospodarka

Wynagrodzenia Wraz ze wzrostem płacy minimalnej powinny zmniejszać się obciążenia dla przedsiębiorców – uważa Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodaje, że rozwiązania zaproponowane przez PiS podczas ostatniej konwencji wyborczej, dotyczące zwiększenia możliwości rozliczania się za pomocą ryczałtu i rozliczania się na podstawie dochodu, a nie przychodu, zmobilizują prywatne inwestycje.

W sobotę podczas konwencji PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że dla przedsiębiorców rząd zrobił wiele. – Konstytucja biznesu, zmiany dla firm, obniżka podatków, mała działalność gospodarcza, działalność bezrejestrowa, obniżka ZUS dla tych, którzy mają przychód do poziomu nie wyższy niż 2,5-krotność pensji minimalnej – wymieniał szef rządu.

Zapewnił, że na tym działania rządu wspomagające przedsiębiorców się nie skończą. Zapowiedział

m.in. podniesienie ryczałtu dla sektora MŚP z 250 tys. euro do 1 mln euro i docelowo do 2 mln euro. – Teraz chcemy zaproponować kolejne zmiany. Będzie skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. euro do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro – oświadczyłzawartość zablokowana

Autor: p. woz.


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się