Po dekadzie wróciły do czołówki

​SIATKÓWKA \ Polki zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Europy

numer 2426 - 10.09.2019Sport

Polskie siatkarki przegrały w Ankarze spotkanie o trzecie miejsce z Włoszkami 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) i zajęły czwartą lokatę w mistrzostwach Europy. Możemy być jednak zadowoleni, bo po 10 latach bez sukcesów Biało-Czerwone wróciły do kontynentalnej czołówki.

Oba zespoły spotkały się w fazie grupowej w Łodzi, gdzie Polki po dramatycznym spotkaniu wygrały 3:2. Niestety w Ankarze to wicemistrzynie świata potrafiły lepiej utrzymać nerwy na wodzy, przede wszystkim w końcówkach setów, i to one zdobyły brązowy medal, pierwszy od 10 lat. W 2009 r. triumfowały w Łodzi, gdzie Polki były trzecie.

Podopieczne Jacka Nawrockiego spotkanie zaczęły całkiem nieźle. Brakowało jedynie punktów Malwiny Smarzek-Godek, ale zastępowały ją Magdalena Stysiak i Natalia Mędrzyk. Niestety, przy stanie 12:12 nastąpił mały przestój

– Włoszki zdobyły pięć punktów z rzędu. Kiedy wydawało się, że łatwo wygrają tego seta, Polki doprowadziły do remisu 23:23.

Niestety po dwóch akcjach szczęścia zabrakło Mędrzyk. Najpierw w bardzo trudnej sytuacji nie była w stanie ominąć bloku rywalek, a chwilę później posłała piłkę kilka centymetrów za linię.

Polki dość łatwo oddały drugiego seta, ale w trzecim walczyły na całego i były o krok od zwycięstwa. Po ataku Smarzek-Godek z przechodzącej piłki Biało-Czerwone miały setbola. W polu serwisowym pojawiła się Marlena Kowalewska, lecz posłała piłkę daleko w aut. Włoszki po skutecznym kontrataku Miriam Sylli wróciły na prowadzenie, a po zagrywce Egonu piłka otarła się o siatkę i Joanna Wołosz nie zdążyła zareagować