Coraz więcej pracy bez barier

numer 2429 - 11.09.2019Gospodarka

ZATRUDNIENIE Rośnie liczba osób z niepełnosprawnościami, które znajdują zatrudnienie. Jednak wciąż istnieją bariery utrudniające wejście niepełnosprawnym na rynek pracy – to wnioski z debaty zorganizowanej w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Osoby niepełnosprawne, chociaż podlegają takim samym zasadom w zakresie podejmowania pracy jak wszyscy inni, często mają trudności z podjęciem zatrudnienia zgodnego z kwalifikacjami, a także problemy z barierami architektonicznymi w potencjalnych miejscach zatrudnienia.

– Problemy ze znalezieniem odpowiedniej oferty na rynku pracy mają m.in. osoby szukające zatrudnienia po ukończeniu studiów. Dlatego uruchomiliśmy projekt „Absolwent”, wspomagający uzyskanie pierwszego zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnościami. Do tej pory w każdej edycji z programu skorzystało kilkaset osób – mówiła Dorota Habich, wiceprezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) podczas eksperckiej debaty zorganizowanej w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Pomimo rekordowo niskiego poziomu bezrobocia rynek pracy stawia przed kandydatami z niepełnosprawnościami bardzo wysokie wymagania. Istnieją jednak firmy, które zachęcają niepełnosprawnych do podejmowania pracy w ich organizacjizawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się