​Elektrownia Dolna Odra jest i będzie

numer 2429 - 11.09.2019Gospodarka

ENERGETYKA W Elektrowni Dolna Odra program inwestycyjny będzie kontynuowany – zapewniają zachodniopomorscy parlamentarzyści PiS. – To polska racja stanu, aby elektrownia istniała. Modernizacja zakładu ma być gwarantem tego, aby w przyszłości nikomu do głowy nie przyszło go likwidować – dodają.

W skład Zespołu Elektrowni Dolna Odra, należącej do grupy PGE, wchodzą Elektrownia Dolna Odra w Nowym Czarnowie koło Gryfina oraz mieszczące się w Szczecinie Elektrownia Pomorzany i Elektrownia Szczecin. – Jeszcze kilka lat temu przyszłość elektrowni była zagrożona – przypomniał poseł Rafał Mucha. A to z tego powodu, że uznawano ją za śmierdzącego truciciela.

Za czasów rządów PO-PSL nie było planów inwestycyjnych, aby zamienić stare technologie na nowe i uczynić elektrownię przyjazną dla środowiska. To pracownicy stawali w obronie zakładu, bo wielu z nich pracuje tutaj nawet od 30 lat. Teraz przed zakładem nowy etap: rozwój i zmiany. – Wszystkie stare kotły zostaną zamienione na nowe technologie – zapewnił poseł Leszek Dobrzański. – W kolejnej kadencji będziemy kontynuowali program inwestycyjny – powiedział Rafał Mucha.

Na inwestycje w Zespole Elektrowni Dolna Odra są przeznaczone 4 mld zł,

mzawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się