Niepodległość posmoleńskich dzieci

NASZ PATRONAT \ Wystarczy pamięć...

numer 2429 - 11.09.2019Kultura

„Chodźcie z nami! Tu jest Polska!” – takim hasłem organizatorzy V Przystanku Niepodległość zapraszają na to patriotyczno-kulturalne wydarzenie. W tym roku odbywa się ono od piątku do niedzieli w Polanicy-Zdroju.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, patronatem szefa Kancelarii Premiera min. Michała Dworczyka i duchowym patronatem bp. Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej. Organizatorami inicjatywy są m.in. Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Solidarni 2010. „»Przystanek Niepodległość« to przede wszystkim ludzie. To my. Jesteśmy posmoleńskimi dziećmi. Od tamtego strasznego kwietniowego poranka […] nie jesteśmy już ci sami… ani tacy sami… Jesteśmy dziećmi i wnukami Powstańców, Żołnierzy Wyklętych, bohaterów Solidarności. Ich geny są w nas” – czytamy w postulacie pomysłodawców spotkań. Zarówno twórcy, jak i uczestnicy przystanku nie boją się górnolotnych słów. „Kochamy polską historię, tradycję, kulturę” – mówią głośno. „Tu bije polskie serce” – powiedział zaś o zeszłorocznym Przystanku Niepodległość prof. Krzysztof Szwagrzyk.

W programie wydarzenia znalazły się panele dyskusyjne, koncerty, spektakle, wystawy.

Pierwszego dnia w sanktuarium pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godz. 14 odbędzie się msza św. w intencji ojczyzny pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca, a o 16.15 debata z udziałem Doroty Kani na temat 40zawartość zablokowana

Autor: sk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się