​Polaku, kupuj polską żywność

numer 2430 - 12.09.2019Gospodarka

ROLNICTWO Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa rozpoczęło kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, której celem jest zwiększenie świadomości konsumentów na temat oznakowania „Produkt polski”.

To ważne, by Polacy, podejmując decyzje zakupowe, starali się wybierać polską żywność. Zakup polskiej żywności gwarantuje nie tylko wysoką jakość po rozsądnych cenach, ale jest również najlepiej rozumianym elementem patriotyzmu gospodarczego – podkreślił minister Ardanowski na wczorajszej konferencji prasowej.

Polski konsument, zdaniem ministra Ardanowskiego, powinien przede wszystkim wybierać produkty oznaczone symbolem „Produkt polski”, co gwarantuje, że co najmniej 75 proc. użytego surowca pochodzi z Polski. Kampanię „Produkt polski” będzie wspierał największy polski koncern paliwowy PKN Orlen. Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, poinformował, że już obecnie zdecydowana większość produktów, sprzedawanych na stacjach paliwowych koncernu, jest polskiego pochodzeniazawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się