fot. mat. pras./d

Nowa generacja bluesa

​NASZ PATRONAT \ Lindsay Beaver i Hannah Wicklund & The Steppin’ Stones na Rawie Blues

numer 2430 - 12.09.2019Kultura

Od wielu lat katowicka Rawa Blues prezentuje obok gwiazd nieznanych u nas młodszej generacji wykonawców bluesa i bliskich mu gatunków. Na tym festiwalu poznaliśmy już niejednego interesującego artystę, którego dalszą karierę na światowej scenie muzycznej mogliśmy później śledzić z zainteresowaniem. Podczas 39. Rawy Blues wystąpią dwie utalentowane artystki, po raz pierwszy na jedynym koncercie w Polsce.

Lindsay Beaver to pochodząca z Kanady, a mieszkająca w Teksasie perkusistka i wokalistka. Debiutowała w rodzinnym kraju ze swoją bluesowo-soulową grupą 24th Street Wailers, z którą nagrała i wydała kilka albumów. Swój sopran kształciła w szkole, a fascynujący śpiew Billie Holiday ukierunkował ją wokalnie. Jako nastolatka pod wpływem muzyki Jimiego Hendrixa chwyciła za gitarę. Ostatecznie jako wykształcona jazzowa perkusistka zasiadła za bębnami, łącząc grę z wokalem.

Została odkryta i wprowadzona na szeroką scenę przez Bruce’a Iglauera, szefa wytwórni Alligator. Rekomendujący ją Iglauer nazwał Lindsey Beaver „ukochanym dzieckiem Amy Winehouse i Little Richarda”zawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się