Dziewięć błędów lekarskich na tydzień

numer 2435 - 18.09.2019Świat

WIELKA BRYTANIA Operowanie niewłaściwych części ciała, pozostawianie narzędzi chirurgicznych w ciele pacjentów – to tylko niektóre przykłady z ponad 600 błędów popełnionych w brytyjskich szpitalach przez lekarzy w okresie między kwietniem ub.r. a lipcem br. – wynika z danych, uzyskanych przez brytyjską agencję informacyjną Press Association (PA).

Oznacza to średnio dziewięć błędów na tydzień. W sumie 270 z 621 błędów lekarskich było związanych z operacjami wykonanymi na innych niż trzeba częściach ciała, a przypadków z pozostawieniem obcych przedmiotów wewnątrz ludzi po operacji było 127.

Lekarze zaszywali w ciałach pacjentów narzędzia chirurgiczne, w tym igły, rękawiczki chirurgiczne i wiertła. Jednemu z pacjentów amputowano niewłaściwy palec u nogi, a dwóch mężczyzn z kolei zostało omyłkowo obrzezanych. Wśród błędów lekarzy brytyjskiej służby zdrowia NHS znalazły się również przypadki podania pacjentom krwi niewłaściwej grupy podczas transfuzji, normalnego powietrza zamiast czystego tlenu i przedawkowanie leków, takich jak insulina. Sześciu kobietom usunięto jajniki podczas nieudanych histerektomii, co spowodowało wczesną menopauzęzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama