Kosowo zdobyte

Dodano: 19/09/2019 - numer 2436 - 19.09.2019
Koszykarze Legii Warszawa wygrali w Kosowie z mistrzem tego kraju Sigalem Prisztina 81:79 (19:23, 25:14, 17:32, 20:10) w pierwszym meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów FIBA. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w piątek w stolicy. O sukcesie zespołu macedońskiego szkoleniowca Tane Spaseva zadecydowała ostatnia, zwycięska kwarta 20:10. W trzeciej gospodarze, w których barwach zagrał były reprezentant Polski Dardan Berisha (miał double-double 18 pkt i 11 asyst), narzucili swój styl i po 30 minutach prowadzili 69:61. Kosowianie trafili w całym spotkaniu 14 z 29 rzutów za 3 pkt, zaś legioniści 8 z 17. Warszawski zespół wygrał walkę pod tablicami 40:31. Najlepszym ich graczem był Amerykanin Michael Finke, który zdobył 26 pkt, trafiając 6 z 8 rzutów za 2 pkt, 4 z 5 za trzy oraz obydwa wolne