Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szalone derby Dolnego Śląska

Dodano: 23/09/2019 - numer 2439 - 23.09.2019
Ach, co to był za mecz! Śląsk Wrocław gościł u siebie lokalnego rywala – Zagłębie Lubin. Stawką tego spotkania były nie tylko punkty w tabeli, ale też prymat w regionie przez najbliższe miesiące. Obie drużyny grały więc o pełną pulę. Pojedynek zakończył się remisem 4:4 i już dziś opisywany jest jako spotkanie dekady. Mecz od początku był bardzo intensywny. Gospodarze lepiej weszli w spotkanie. Po kilku groźnych, ale niecelnych strzałach Śląskowi wreszcie udało się dopiąć swego. Erik Expósito, krytykowany w poprzednich kolejkach napastnik, idealnie wyskoczył w górę i zdobył bramkę głową. Była 22. minuta meczu. Miejscowi cieszyli się prowadzeniem tylko chwilę. Już 10 minut później Filip Starzyński wyrównał stan rywalizacji, zamieniając rzut karny na bramkę. To nie był koniec emocji w