​Trump zamierza się bronić do końca

numer 2446 - 01.10.2019Świat

WASZYNGTON Donald Trump chce się spotkać z anonimowym oskarżycielem, który doniósł o jego rzekomych naciskach na władze Ukrainy. Prezydent USA oskarżył również szefa Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów o zdradę stanu.

W połowie września br. wyszło na jaw, że anonimowy sygnalista (czyli osoba informująca o nieprawidłowościach w instytucjach, jest chroniona specjalną ustawą), związany najprawdopodobniej z amerykańskim wywiadem, złożył skargę na to, że Trump chciał użyć swojego stanowiska, aby zdobyć wpływ na wybory. Poszło o to, że prezydent latem br. miał rzekomo naciskać na nowego prezydenta Ukrainy, aby ten – pod groźbą wstrzymania pomocy wojskowej – zajął się podejrzanymi ukraińskimi interesami syna jego kontrkandydata w wyborach prezydenckich w 2020 r., demokraty Joe Bidena. Wywołany tym skandal stał się podstawą do kolejnej próby usunięcia Trumpa ze stanowiska przez Demokratów.

„Jak każdy Amerykanin zasługuję na to, żeby poznać swojego oskarżyciela” – napisał prezydent USA w niedzielę na Twitterzezawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się