Porażka na inaugurację sezonu

Koszykarze Legii nie zdołali pokonać wicemistrzów Polski. Polski Cukier Toruń okazał się nieznacznie lepszy od podopiecznych trenera Tane Spaseva, triumfując 79:70. Aż 31 pkt w tym spotkaniu zdobył Filip Matczak.  Legioniści rozpoczęli od prowadzenia 5:1, ale torunianie w kolejnych minutach zdobyli aż 12 pkt z rzędu i zbudowali przewagę nad przeciwnikiem. Isaac Sosa przerwał złą serię warszawian, którzy wrócili do dobrej dyspozycji za sprawą szybszych ataków i większej skuteczności. Nie wystarczyło to jednak, by dogonić rywali. Pierwsza kwarta padła łupem Polskiego Cukru Toruń (20:14). Po krótkiej przerwie torunianie wciąż nadawali ton grze, po trzech minutach drugiej kwarty prowadzili 27:17 – 5 pkt  z rzędu zdobył Aleksander Perka. Seria