fot. Gazeta Polska

Platforma jak mafia

​POLITYKA \ Taśmy Sławomira Neumanna

numer 2450 - 05.10.2019Polska

Wczoraj portal TVP Info ujawnił nagranie z udziałem Sławomira Neumanna, przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Czołowy polityk opozycji mówi, że „rzyga Tczewem”, w którym jego zdaniem mieszkają same „po…by”. Przymyka również oko na machlojki samorządowców i zarzuty prokuratorskie. – To jest prawdziwa twarz Platformy Obywatelskiej – mówi Jarosław Krajewski, poseł PiS.

Szczerą rozmowę ze Sławomirem Neumannem nagrał jeden z działaczy Platformy Obywatelskiej z Tczewa. W swoich wypowiedziach polityk KO w niewybrednych słowach opisuje relacje partyjne. „Jedna zasada jest dla mnie święta, k…a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k…a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem” – mówił Neumann, który w przeszłości stawał murem za wszystkimi politykami PO z zarzutami prokuratorskimi.

Polityk PO robi to z wyrachowaniem bo wie, że ma swój antypisowski elektorat. Dlatego nie przejmuje się zarzutami dla samorządowców. „Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k…a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest, k…a, atak PiS, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k…a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie” – czytamy w stenogramach. Neumann nie ma też wątpliwości w ocenie Pawła Adamowicza, nieżyjącego już prezydenta Gdańska. „Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie megatwarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach” – mówił Sławomir Neumann. Jednocześnie polityk PO niemal wprost twierdzi, że bezkarność jego kolegom zapewniają sądy i ciągnące się postepowaniazawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska, Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama