Lider Konfederacji flirtuje z Rosją

numer 2450 - 05.10.2019Polska

Kompromitacja Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki jak ma Izrael, a jeśli to się nie uda, to zawrzeć sojusz z Rosją – powiedział Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie udzielonym portalowi Storytel.com. Ponadto jeden z liderów Konfederacji stwierdził, że stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce jest złamaniem porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO.

Na łamach „Codziennej” wielokrotnie opisywaliśmy sympatię niektórych przedstawicieli Konfederacji do Kremla. Na ponad tydzień przed wyborami parlamentarnymi jeden z liderów ugrupowania Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu portalowi Storytel.com, w którym stwierdził, że polski rząd powinien radykalnie zmienić nastawienie do Rosji. – Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki jak ma Izrael, a jeśli to się nie uda, to zawrzeć sojusz z Rosją – powiedział założyciel partii KORWiN.

Z kolei na pytanie o to, czy fakt, że wojska amerykańskie stacjonują w Polsce, jest dla naszego kraju dobry, Janusz Korwin-Mikke odparł, że nie. Powód? – Oznacza to złamanie porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO – stwierdził lider Konfederacjizawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama