fot. Jonathan Ernst/Reuters

Podpis Trumpa kończy wieloletnią batalię

USA–Polska \ Bez wiz do USA!

numer 2450 - 05.10.2019Świat

Prezydent Donald Trump podpisał dokument, na mocy którego Polska została przyjęta do programu ruchu bezwizowego. Stało się to możliwe, ponieważ Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. – Bardzo się cieszę, że już wkrótce Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych bez wiz! – skomentowała w piątek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Jak wcześniej informowała ambasada USA w Warszawie, wskaźnik odmów przyznawania wiz turystyczno-biznesowych do USA musiał spaść poniżej 3 proc. W ciągu amerykańskiego roku budżetowego, czyli od 1 października ub.r. do 30 września br., po raz pierwszy udało się zmniejszyć ten wskaźnik do 2,8 proc.

Jeszcze kilkanaście dni temu, w trakcie wizyty w Waszyngtonie, prezydent Polski Andrzej Duda wskazywał, że droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem i należy się spodziewać zniesienia wiz jeszcze w tym roku. Jak mówił polski przywódca, kwestia zniesienia wiz ma istotne znaczenie w budowaniu więzi i przyjaźni między narodamizawartość zablokowana

Autor: ww


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama