​KGHM zyskuje alternatywne finansowanie

numer 2450 - 05.10.2019Gospodarka

FIRMY Obligacje polskiego potentata miedziowego KGHM o łącznej wartości nominalnej aż 2 mld zł zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst. W ten sposób spółka zyskuje spore środki na finansowanie swojego rozwoju.

Emisja obligacji to część strategii finansowej KGHM na najbliższe lata. W ten sposób spółka zapewnia sobie długookresową stabilność finansową przez między innymi oparcie struktury finansowania na instrumentach długoterminowych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych. Zainteresowanie inwestorów pokazuje, jak atrakcyjną ofertą są aktywa miedziowej spółki.

– Wcześniej finansowaliśmy się na rynku głównym oraz poprzez pozyskiwanie finansowania dłużnego z banków. Mamy świetne relacje z bankami, więc decyzja o emisji obligacji była trudna, niemniej podjęliśmy ją dlatego, że finansowanie w postaci obligacji ma zalety, których nie ma finansowanie bankowe. Dają emitentowi większą swobodę i elastyczność, są bezpiecznym środkiem w czasach dekoniunktury – powiedziała wiceprezes KGHM Katarzyna Kreczmańska-Gigol podczas uroczystości debiutuzawartość zablokowana

Autor: p. woz.


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama