fot. Wikipedia/d

Czas na budowę strategicznego kanału

INWESTYCJE \ Podpisano umowę z wykonawcą przekopu Mierzei Wiślanej

numer 2450 - 05.10.2019Gospodarka

Wczoraj w Elblągu podpisano umowę z wykonawcą kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną – polsko-belgijskim konsorcjum NDI i Besix. – Zakończyliśmy etap przygotowawczy. Przechodzimy do etapu budowy – powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

W piątek w Kapitanacie Portu Elbląg podpisano umowy z wykonawcą kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie kanału żeglugowego złożyło polsko-belgijskie konsorcjum NDI i Besix, które zaproponowało cenę 992 mln 270 tys. zł. Zgodnie z podpisaną umową konsorcjum wybuduje port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym.

Podpisy pod umową w obecności ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka złożyli dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski oraz przedstawiciele polsko-belgijskiego konsorcjum – prezes NDI Małgorzata Winiarek-Gajewska oraz menedżer regionalny firmy Besix Nic De Roeckzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama