Kornel

​FELIETON KIBICA \ Kornel Morawiecki dostrzegał patriotyczny potencjał drzemiący w kibicowskiej młodzieży

numer 2450 - 05.10.2019Sport

O śp. Kornelu Morawieckim powiedziano i napisano w tych dniach wiele. Odszedł człowiek cieszący się szacunkiem ludzi, dla których sprawy ojczyzny są bardzo ważne. W tych kręgach jeszcze za życia stał się legendą.

 Tak było m.in. w kręgach Federacji Młodzieży Walczącej, dla której Kornel był ważnym punktem odniesienia w czasach walki z komuną. Miał jasno sprecyzowany plan odzyskania przez Polskę niepodległości. Bez paktowania z czerwonymi. Dlatego już wówczas, w latach 80., był stygmatyzowany przez tych, którzy uważali inaczej. Podobnie było w III RP, której tzw. elity skutecznie przez lata go marginalizowały. A on trwał na posterunku. Wierny idei Solidarności. Do końca życia Polska była dla niego najważniejsza.

W ostatnich latach miałem okazję dość często się z nim spotykać. Był zawsze ciekawym dyskutantem. Swoją osobą zaszczycał uroczystości i sympozja zajmujące się refleksją historyczną nad Solidarnością Walczącą. Pamiętał o ludziach, którzy w latach walki byli mu wierni, zwłaszcza o tych, którym wiodło się nie najlepiejzawartość zablokowana

Autor: ks. Jarosław Wąsowicz SDB


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama