Ryzykowne zabawy przy stole „(Nie)znajomi”

#PolemikaFilmowa

numer 2450 - 05.10.2019

reżyseria Tadeusz Śliwa

Scenariusz Katarzyna Sarnowska, Tadeusz Śliwa

produkcja Polska

Gatunek dramat

premiera 27 września

 

Z każdym kolejnym sygnałem dzwonka telefonu obyczajowy film zamienia się w thriller psychologiczny. Igorze, myślę sobie, że jeśli faktycznie żyjemy w kłamstwie, to zamiana kuchennego stołu w konfesjonał jest świetnym pomysłem. Nie chcę popkulturowego produktu zestawiać ze zdaniami świętego, ale na usta ciśnie się: „prawda nas wyzwoli”.

Całe życie w telefonie

 

Sylwia Kołodyńska

Polski film nakręcony przy stole. I dowód na to, że to wystarczająca sceneria, by nagrać trzymający w napięciu dramat. Wystarczy, że na stole, przy którym spotka się kilkoro znajomych, pojawią się telefony, a komunikaty będą odczytywane na głos. W kinach „(Nie)znajomi”!

 

Igorze, co byś powiedział, na taką grę? Nie ma prywatności, nie ma tajemnic? Odbieramy telefony, rozmawiając przez system głośnomówiący, czytamy na głos wszystkie komunikaty, które przychodzą, i pokazujemy MMS-y, które dostajemy. I tak oto niewinnie zapowiadający się wieczór, podczas którego spotyka się siedmioro znajomych, może zamienić się w koszmar, kolacja skończy się niestrawnością, a jedyną ucieczką będzie kolejna butelka coraz to mocniejszego alkoholu. Może brzmi jak tani chwyt, ale mi się podoba. Anna (Maja Ostaszewska), jej mąż Grzegorz (Łukasz Simlat), Ewa (Katarzyna Smutniak), jej mąż Tomek (Tomasz Kot), para Ola (Aleksandra Domańska) i Czarek (Michał Żurawski) oraz Wojtek (Wojciech Żołądkowicz) – to grupa znajomych, którzy postanawiają poddać się niezwykłej próbie. Propozycja pada od jednej osoby, ale wszystkim głupio jest odmówić. Z każdym kolejnym sygnałem dzwonka obyczajowy film zamienia się w thriller psychologiczny. Igorze, myślę sobie, że jeśli faktycznie żyjemy w kłamstwie, to zamiana kuchennego stołu w konfesjonał jest świetnym pomysłem. A dno, do którego dochodzą wszyscy imprezowicze, miejscem, które przyda się każdemu. Nie chcę popkulturowego produktu zestawiać ze zdaniami świętego, ale na usta ciśnie się: „prawda nas wyzwoli”zawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama