Rozpędzona kolej

​ Inwestycje Przyszła pora na nowe tory do Piaseczna

numer 2450 - 05.10.2019

Inwestycje na kolei w ostatnim czasie nabrały tempa. To już kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców Mazowsza. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że planują budowę dodatkowych torów aglomeracyjnych na trasie z Warszawy do Piaseczna wraz z połączeniem do Konstancina-Jeziorny.

Inwestycja, o której poinformowało PKP PLK, zapewni lepsze połączenia kolejowe powiatów z Warszawą. Dzięki niej po wskazanej trasie będzie mogła poruszać się większa liczba pociągów. Z przekazanych informacji przez PKP PLK wynika, że spółka ogłosiła przetarg na opracowanie studium wykonalności, które ma się stać podstawą do szczegółowego planowania projektu po 2020 r. Studium wykonalności dotyczy budowy dwóch dodatkowych zelektryfikowanych torów aglomeracyjnych na ok. 20-km odcinku od przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie (na styku ze stacją Warszawa Zachodnia) do stacji Piaseczno.

– Krok po kroku konsekwentnie zapewniamy mieszkańcom miejscowości i powiatów coraz lepsze połączenia kolejowe. Również mieszkańcy podwarszawskich powiatów, którzy coraz częściej w codziennych podróżach do pracy czy szkoły wybierają kolej, mogą liczyć na lepsze połączeniazawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama