Inwestycje drogowe są bardzo ważne

numer 2450 - 05.10.2019

Zdarza się często, że kontaktuję się z samorządowcami, podejmując interwencje poselskie, aby pomóc zwykłym mieszkańcom w kontakcie z samorządem. Niestety często jeszcze ludzie są źle traktowani przez urzędników, wtedy interweniuję i często udaje się pomóc. Po interwencji posła burmistrzowie i wójtowie pochylają się osobiście nad sprawami i często znajdują rozwiązanie problemów mieszkańców – mówi PIOTR UŚCIŃSKI, poseł i kandydat Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Sejmu RP, w rozmowie z ANNĄ GĘBALSKĄ-BEREKETS.

Czym Pan zajmował się do tej pory w Sejmie?

Jestem przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Kultury i Polityki Prorodzinnej oraz wiceprzewodniczącym Zespołu na rzecz Prawa do Życia. Te dwa obszary związane z wartościami są dla mnie najważniejsze. Pracowałem więc nad programem Rodzina 500+ oraz wszelkim sprawami związanymi z rodziną i ochroną życia.

W komisji finansów publicznych najważniejsza była walka z mafiami podatkowymi, karuzelami VAT itd. Byłem sprawozdawcą komisji przy niektórych ustawach uszczelniających system podatkowy. Obecny stan finansów publicznych przynosi mi satysfakcję, maleje deficyt, obniżyliśmy CIT i PIT, a także VAT na wiele produktów, stać nas na 500+ i wiele innych dobrych programów społecznych.

Brałem też udział jako sprawozdawca komisji ds. deregulacji w pracach nad ustawami ułatwiającymi życie polskim przedsiębiorcom, w szczególności w pakiecie tzw. 100 zmian dla firm oraz przyjętej Konstytucji dla Biznesu. Zrobiliśmy w komisji wiele, ale deregulacje są wciąż potrzebne w różnych dziedzinach życia, jestem zwolennikiem ograniczania biurokracji i zbędnych przepisów. Angażowałem się również w prace komisji samorządu terytorialnego.

Był Pan starostą powiatu wołomińskiego. Sprawy lokalnej społeczności zapewne są Panu bliskie. W jakie sprawy samorządowe Pan się angażował podczas mijającej kadencji?

Tak, byłem samorządowcem gminy, powiatu oraz województwa przez 17 lat, więc znam potrzeby i problemy samorządu i zwykłych ludzi. Wiem, że stan dróg lokalnych wciąż wymaga wielu inwestycji i cieszę się, że mogłem pracować nad ustawą o Funduszu Dróg Samorządowych. To potężne środki finansowe, np. na Mazowsze trafiło ponad 500 mln zł, takich pieniędzy na drogi lokalne jeszcze nie było, powiaty i gminy dostają właśnie potężne wsparcie, z którego mogą finansować nawet 80 proc. inwestycji drogowych.

Cieszę się, że dzięki naszej pracy i przekazywanym środkom finansowym powstają nowe połączenia autobusowe, przeciwdziałamy w ten sposób wykluczeniu komunikacyjnemu. To przykłady mojego zaangażowania w Sejmie. Także w działalności biura poselskiego sprawy samorządowe były ważnezawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama