Bezrobocie najniższe od 30 lat

​ROZWÓJ \ Opozycja czeka na kryzys gospodarczy w Polsce, ale się nie doczeka

numer 2453 - 09.10.2019Gospodarka

Spadek stopy bezrobocia we wrześniu do 5,1 proc. oznacza, że jest to najniższy poziom od 30 lat – ocenił premier Mateusz Morawiecki. – To dowód na siłę polskiej gospodarki. Te dane obalają tezy opozycji o nadciągającym do Polski kryzysie gospodarczym – twierdzi ekonomista i poseł Janusz Szewczak.

Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że liczba bezrobotnych w końcu września 2019 r. wyniosła 852,4 tys. osób i w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 13,1 tys. osób (o 1,5 proc.). W efekcie stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu spadła z 5,2 do 5,1 proc. „To najniższy poziom od 30 lat. Celem naszej polityki rozwojowej jest wyeliminowanie zjawiska trwałego, strukturalnego bezrobocia raz na zawsze” – napisał na Twitterze szef rządu.

Poseł i ekonomista Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych, którego poprosiliśmy o komentarz do danych o rekordowo niskim bezrobociu, powiedział „Codziennej”, że to dowód na siłę polskiej gospodarki. – Te dane obalają tezy opozycji o spalonej ziemi spowodowanej rządami PiS – skomentował ekspertzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się