fot. mat. pras./d

Gaz ziemny i OZE w Elektrociepłowni Stalowa Wola

​INWESTYCJE \ Tauron Wytwarzanie oraz PGNiG stawiają na czystą energię

numer 2453 - 09.10.2019Gospodarka

Elektrociepłownia Stalowa Wola (ECSW) rozważa poszerzenie swoich zasobów wytwórczych opartych na gazie ziemnym o zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie tego zakładu blok OZE, którego właścicielem jest Tauron Wytwarzanie. W tym celu obie strony podpisały list intencyjny.

W Elektrociepłowni Stalowa Wola firmy Tauron Wytwarzanie oraz PGNiG Termika mają po 50 proc. akcji. Spółka jest zainteresowana przejęciem nowoczesnego bloku gazowo-parowego o mocy 450 MWe. Blok będzie pracował w wysokosprawnej kogeneracji. Oprócz energii elektrycznej będzie wytwarzał ciepło na potrzeby komunalne i parę technologiczną dla pobliskich zakładów przemysłowych. Przejęcie bloku do eksploatacji planowane jest na koniec I kwartału 2020 r.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski z uznaniem odniósł się do inicjatywy spółki Tauron Polska Energia oraz Elektrociepłowni Stalowa Wola, które wspólnie podejmują starania na rzecz wykorzystania i produkcji energii z niskoemisyjnych źródeł. – Zrealizowanie tego projektu pozwoli na dostarczanie energii elektrycznej i ciepła mieszkańcom z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i z dbałością o środowisko naturalne – podkreślił szef resortuzawartość zablokowana

Autor: as


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się