​Kolejni przewoźnicy dołączają do Wspólnego Biletu

numer 2453 - 09.10.2019Gospodarka

TRANSPORT Do inicjatywy Wspólnego Biletu, projektu rozwijanego przez spółki z grupy PKP, dołączyło dwóch kolejnych przewoźników – samorządowe Koleje Śląskie i Koleje Małopolskie. Podstawą projektu jest jedna taryfa obowiązująca u wszystkich przewoźników kolejowych, którzy wprowadzili tę ofertę.

Jeszcze cztery lata temu nikt nie wierzył w to, że wdrożenie Wspólnego Biletu może się udać. Tymczasem od ponad roku ten projekt już istnieje. Dzisiaj przystępują do niego nowi przewoźnicy – mówił prezes PKP Krzysztof Mamiński podczas Kongresu 590. Okazuje się, że PKP wcale nie zamierzają kończyć projektu na przewozach kolejowych. Spółka chce do Wspólnego Biletu dodawać kolejne formy transportu, a nawet zupełnie inne usługi.

– Na tym nie poprzestajemy. Projekt wciąż jest rozwijany. Będziemy do niego włączać kolejnych przewoźników, nie tylko kolejowych, lecz także inne środki transportu, jak samochody, autobusy i taksówki – mówił prezes PKP. Dodał, że Wspólny Bilet obejmie nawet rezerwację hoteli. Oznacza to, że w przyszłości, kupując zintegrowaną usługę w PKP, klient będzie miał zapewniony nie tylko przejazd między stacjami, lecz także transport na tzw. ostatniej mili oraz noclegzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się