Taśm wstydu ciąg dalszy

numer 2454 - 10.10.2019Polska

AFERA „Naszym koalicjantem jest PSL, chociaż są oszustami”, „Nie gramy o wybory samorządowe, one są ch…”, „Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kur…cy” – te i inne wypowiedzi można usłyszeć w kolejnej części opublikowanych wczoraj w programie TVP Info „Strefa starcia” taśmach z nagraniami posła PO Sławomira Neumanna.

Pierwsza część nagrań została opublikowana w piątek 4 października. Z tego powodu w niedzielę polityk zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego PO-KO. Drugą część taśm opublikowano w niedzielę wieczorem. Nagrania dotyczą wyborów samorządowych, a pochodzą z listopada 2017 r. W opublikowanych w niedzielę nagraniach można usłyszeć, jak Neumann mówi, że PO, by wygrać, poprze nawet tych, którzy jej nie odpowiadają.

„Będziemy popierać nawet takich, którzy nam się nie podobają. Tak jak Majchrowskiego w Krakowie. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje kur…cy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory” – zaznaczał Neumann. Dodał, że PO zależy tylko na tym, by „k…a, wieczorem pokazać, że PiS nie wygrał w żadnym, że przegrał wybory. My nie gramy o wybory samorządowe, one są ch…”.

(mk)Autor: mk