Trump nie ułatwi Kongresowi zadania

​USA \ Demokraci próbują przeprowadzić impeachment Trumpa

numer 2454 - 10.10.2019Świat

Biały Dom odmawia wszelkiej współpracy w dochodzeniu w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Demokraci przekonują natomiast, że zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności.

W liście do Kongresu Biały Dom tłumaczył swoją odmowną decyzję brakiem podstaw prawnych i ocenił, że próba usunięcia Donalda Trumpa ze stanowiska jest motywowana politycznie. Podkreślono, że dochodzenie jest niezgodne z konstytucją, a prezydent nie będzie uczestniczył w „politycznym spektaklu”.

Od momentu, gdy Trump został wybrany na prezydenta, Demokraci i sympatyzujące z nimi media nieustannie grozili jego impeachmentem. Na rok przed wyborami prezydenckimi w końcu zdecydowali się na wszczęcie śledztwa, które może do tego doprowadzić. Argumentują, że podejrzenia o to, iż prezydent wywierał naciski na władze Ukrainy, by zaszkodzić Joemu Bidenowi w procesie nominacji prezydenckiej, wymaga rozpoczęcia tej procedury.

Zdaniem Demokratów Trump wywierał presję na ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, by władze jego kraju wznowiły śledztwo w sprawie syna Bidena, który był zatrudniony w ukraińskiej firmie gazowej Burisma Holdingszawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się