​Powstanie droga wodna Via Cracovia

numer 2454 - 10.10.2019Gospodarka

TRANSPORT Na odcinku górnej Wisły (Małopolska) zostanie przywrócona żegluga towarowa i turystyczna. W przyszłym roku rozpocznie się budowa stopnia wodnego w Niepołomicach. Nowa trasa Via Cracovia ma być realizowana przy udziale samorządów lokalnych.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Krakowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapowiedzieli budowę nowego stopnia wodnego w Niepołomicach oraz współpracę z małopolskimi samorządami w celu budowy nowych portów rzecznych na Wiśle.

– Chcemy, aby żegluga śródlądowa w Polsce stała się faktem – mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. – W projekcie zwiększania potencjału dróg wodnych należy koniecznie uwzględnić Małopolskę. Jesteśmy w stanie rozwijać działalność turystyczną i towarową na szlaku górnej Wisły – dodał Adamczyk.

Zgodnie z projektem śródlądowych dróg wodnych Kraków zostanie połączony z portem Szczecin-Świnoujście. W ciągu najbliższych lat nastąpi rozwój żeglugi lokalnej na odcinku górnej Wisłyzawartość zablokowana

Autor: med


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się